XStore theme eCommerce WordPress Themes XStore best wordpress themes WordPress WooCommerce Themes Premium WordPress Themes WooCommerce Themes WordPress Themes wordpress support forum Best WooCommerce Themes XStore WordPress Themes XStore Documentation eCommerce WordPress Themes

Törpe bangita „Viburnum davidii”

Egy különlegesen dekoratív, örökzöld díszcserje, amely kompakt mérete és feltűnő megjelenése miatt méltán népszerű. A növény igazi különlegessége a sötétzöld, bőrszerű leveleiben és az év során megjelenő, kontrasztos virág- és termésdíszben rejlik. Tavasszal krémfehér, lapos virágzatot hoz, amelyből őszre ragyogó, fémesen fénylő kék bogyótermések fejlődnek – különösen, ha több példány kerül ültetésre a megfelelő terméshozam érdekében.

1–1,5 méter magasra és hasonló szélességűre nő meg, sűrű, bokros habitussal. Alacsony, terülő növekedése miatt ideális talajtakaróként vagy szegélynövényként is.

Ültetési útmutató és talajigény:

Félárnyékos vagy világos, de nem tűző napos fekvést kedvel. Jó vízáteresztő, humuszban gazdag, enyhén savanyú vagy semleges talajban fejlődik a legszebben. A túl meszes talajt érdemes savanyítani (pl. tőzeggel). Ültetés előtt a talajba komposzt vagy érett szerves trágya keverhető, ami elősegíti a gyors begyökeresedést. Fiatal korban rendszeres öntözést igényel, különösen meleg, száraz időben, de később is érdemes gondoskodni az állandó talajnedvességről. Fagyálló, de fiatalon érdemes téli takarást biztosítani szeles, hideg területeken.

Díszítőérték:

Egész évben mutatós növény: sötétzöld, fényes levelei örökzöld hatást keltenek, míg tavasszal megjelenő virágzata és az őszi kék bogyók kontrasztos látványt nyújtanak. Társításban vagy csoportosan ültetve különösen dekoratív, de alacsony sövényként vagy talajtakaróként is használható. Kiváló választás előkertekbe, árnyékosabb szegletekbe, erdőszéli kertrészekbe vagy akár dézsás növényként is.

Keres egy különleges, egész évben dekoratív, alacsony díszcserjét kertjébe vagy teraszára? A törpe bangita a tökéletes választás! Örökzöld, sűrű lombja, tavasszal nyíló elegáns virágai és az őszi kék bogyók együttese igazán különleges hangulatot teremt. Kevés gondozással is látványos, és kiválóan alkalmas kisebb terek, szegélyek, árnyékos részek feldobására.

Ültetési tanácsok: 
1. Lépés: Ássunk egy 30 cm széles és 30-50 cm mély gödröt.
2. Lépés: Rakjunk a gödör aljára 5-10 cm vastag réteg trágyát.
3. Lépés: A trágyára rakjunk 5-10 cm termőföldet.
4. Lépés: Helyezzük a fát a gödörbe és ássuk be (tányért hagyjunk az öntözésnek)
5. Lépés: Öntözzük meg 5-10 L vízzel

Tömeg2 kg

Vélemény, hozzászólás?

Az email címed nem kerül nyilvánosságra.

[]