1550 Ft Original price was: 1550 Ft.999 FtCurrent price is: 999 Ft.1 pont
Szállítási méret | 10-20 cm magas csemete, 9×9 cm-es cserépben |
Kiszerelés | műanyag cserepes |
Közeg | tőzeg tartalmú tápdús földkeverék |
Ültetési időszak | EGÉSZ ÉVBEN ÜLTETHETŐ! |
Vízigény: | szárazságtűrő |
11 vásárló nézi ezt a terméket
A legismertebb és legkedveltebb kompakt levendulafajta, melyet mélyen ibolyáskék virágai, ezüstös levelei és intenzív illata miatt nem véletlenül választanak annyian. Alacsony, tömött bokrot nevel, így kiváló szegélynövény, levendulasövény, fűszerkertbe vagy szoliterként is. Júniustól virágzik, és akár szeptemberig is hozhat újabb virágokat – különösen, ha rendszeresen visszavágjuk az elnyílt virágokat.
Magassága 30–50 cm, tömör, párnaszerű formájával és látványos virágtömegével a mediterrán kertek egyik legikonikusabb dísznövénye. A virágok nemcsak díszítőértékűek, hanem szárítva is felhasználhatók illatzsákba, teának, fürdősónak vagy díszcsokorba.
Ültetési útmutató és gondozás:
Fényigény: kizárólag napos, meleg fekvést igényel – a bőséges virágzás kulcsa a sok napfény.
Talajigény: jó vízelvezetésű, meszes vagy enyhén homokos, laza szerkezetű talaj ideális; ne ültessük kötött, pangó vízre hajlamos helyre.
Ültetési idő: konténeres példány tavasztól őszig ültethető; a kiültetés után néhány hétig rendszeres öntözést igényel.
Öntözés: szárazságtűrő, de friss ültetés után rendszeres öntözés szükséges. Érett növény ritkán igényel öntözést.
Metszés: virágzás után ajánlott a visszavágás (kb. ⅓-ára), hogy kompakt maradjon és a következő évben is bőségesen virágozzon.
Díszítőérték és felhasználás:
Különösen alkalmas szegélyként, ágyásszegélynek, kis sövénynek, vagy cserépbe ültetve teraszra, erkélyre. Intenzív illata és gazdag virágzása vonzóvá teszi a beporzók számára, ezért méhbarát kertekbe is ideális. Sűrű, gömbölyded habitusa miatt remekül társítható rozmaringgal, kakukkfűvel, rózsákkal, díszfüvekkel vagy napimádó évelőkkel.
Egy kompakt, erősen illatos, mégis könnyen nevelhető levendulát keres? A „Hidcote Blue” tökéletes választás: intenzív ibolyakék virágaival, aromás ezüstös lombjával és hosszan tartó virágzásával a kert vagy terasz valódi ékszere lesz. Ideális sövényként, szegélynövényként, balkonládába vagy fűszerkertbe. Ráadásul ellenálló, szárazságtűrő és kiválóan vonzza a beporzókat!
Ültetési tanácsok:
1. Lépés: Ássunk egy 30 cm széles és 30-50 cm mély gödröt.
2. Lépés: Rakjunk a gödör aljára 5-10 cm vastag réteg trágyát.
3. Lépés: A trágyára rakjunk 5-10 cm termőföldet.
4. Lépés: Helyezzük a fát a gödörbe és ássuk be (tányért hagyjunk az öntözésnek)
5. Lépés: Öntözzük meg 5-10 L vízzel
Tömeg | 1 kg |
---|
16500 Ft Original price was: 16500 Ft.9990 FtCurrent price is: 9990 Ft.10 pont
3500 Ft Original price was: 3500 Ft.2500 FtCurrent price is: 2500 Ft.3 pont
Minden ami természet, minden ami kertészet
Adatvédelmi tájékoztató
Impresszum
@ Copiryght 2022 - Koronakert.hu Minden jog fenntartva. Weboldal készítés és karbantartás - Webu.hu
Vélemény, hozzászólás?